Podróż służbowa prywatnym samolotem. Dlaczego warto?

wynajemsamolotow1

Podróżowanie w ramach prowadzonych biznesów, sprawach zawodowych, wymaga przede wszystkim punktualności, a także szybkości. Tutaj nie ma mowy o żadnych spóźnieniach, czy też organizacji wyjazdu na kilka dni, skoro samo spotkanie służbowe ma trwać kilka godzin. Dlatego co rozsądniejszy poszukują alternatyw dla np. rejsowych samolotów. Dobrym rozwiązaniem jest bez wątpienia podróż prywatnym samolotem. Dlaczego jest to niezwykle korzystna opcja? Co przemawia za tym, że wynajem samolotów jest niezwykle opłacalny?

Wady podróży służbowych samolotami rejsowymi
Na początek należy pokazać wady dotyczące podróży służbowych, które realizowane są samolotami rejsowymi. Przede wszystkim trzeba się dostosować do określonych terminów, związanych ze sztywnym rozkładem lotów. Należy mieć również na uwadze, że samoloty linii regularnych docierają tylko do wybranych lotnisk. Mowa tutaj o lotniskach, które są popularne, czyli zapewniają wysoką sprzedaż biletów. Podróże rejsowymi samolotami to również oczekiwanie do odprawy, co przy dużym obłożeniu lotu, wymaga przybycia na lotnisko nawet 2 godziny wcześniej. Stanie w długich kolejkach i strata minimum kilkudziesięciu minut. Latanie regularnymi liniami lotniczymi związane jest również z niedogodnością dotyczącą innych pasażerów. Dużo osób, mało miejsca, trudno w takich warunkach o odpoczynek, nie wspominając o możliwości wykonania pracy, przygotowania się do spotkania biznesowego. Na koniec warto również nadmienić, że może się zdarzyć, iż samolot rejsowy może mieć awarię, co spowoduje opóźnienie startu, czy nawet jego anulowanie.

wynajemsamolotow2

Zalety podróży prywatnym samolotem
Skoro doskonale zostały uwidocznione wady podróży rejsowymi samolotami, to wystarczy wszystkie fakty odwrócić. Dzięki temu widać, z jakimi zaletami wiąże się wynajem samolotu tylko do własnych potrzeb. Samodzielne ustalenie godzin lotów. Możliwość dotarcia do mniejszych, mniej popularnych lotnisk. Do tego dochodzi oczywiście brak żmudnej odprawy, a standard samolotów czarterowanych jest wysoki, co pozwala na spokojną podróż, bez innych pasażerów.