Jak dobrze wybrać mieszkanie?

mieszkania1

Kupując mieszkanie trzeba mieć na uwadze wiele aspektów. To jedna z najważniejszych życiowych decyzji, dlatego nie może być podjęta pod wpływem emocji, impulsu. Każdy kupujący powinien do tematu podejść w sposób zdroworozsądkowy. Jak zatem dobrze wybrać mieszkanie? Na jakie informacje zwrócić uwagę, kiedy przyjdzie nam wybrać odpowiednie lokum do zamieszkania?

Lokalizacja inwestycji mieszkaniowej
Koniecznie należy bardzo starannie zapoznać się z lokalizacją wybranych wcześniej mieszkań. Zwraca się przede wszystkim uwagę na rozwiązania komunikacyjne w okolicy. Czy istnieją odpowiednio przygotowane drogi, ułatwiające dojazd do centrum, za miasto? Czy w dzielnicy komunikacja miejska jest zorganizowana w sposób perfekcyjny? Czy w najbliższej okolicy nie ma żadnych uciążliwych zakładów? To wszystko warto sprawdzić, a dodatkowo zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania, który wskazuje co może w ciągu kilku, kilkunastu lat powstać w danym miejscu.

Dostęp do sklepów, usług
Czy dzielnica, w której powstaje być może nasze nowe mieszkanie ma wszystko, co potrzebne do życia? Czyli sprawdzamy jak wygląda sytuacja ze sklepami. Czy będzie możliwość korzystania z najróżniejszych usług, pomocy medycznej, a dzieci będą miały gdzie uczęszczać do szkoły, przedszkola. Dzięki takiemu rozeznaniu, jednoznacznie możemy stwierdzić, czy mamy do czynienia z ciekawym miejscem do zamieszkania, czy inwestycja mieszkaniowa powstaje na kompletnej pustyni.

mieszkania3

Mierzymy siły na zamiary, czyli o cenie mieszkania
Wybierając określone mieszkania, pamiętajmy o tym, aby mieć na uwadze ich cenę. Porywanie się na zakup mieszkania drogiego, które w większości sytuacji trzeba sfinansować kredytem, może być początkiem końca. Wysokie raty kredytowe, kredyt udzielony na 30 lat, czyli niekoniecznie będzie można w sposób bezproblemowy wszystko spłacić.

Rzetelny deweloper
Wybierajmy tylko i wyłącznie rzetelnych deweloperów. Takich, którzy są nimi nie tylko z nazwy, ale przede wszystkim działają zgodnie z ustawą deweloperską, posiadają rachunki powiernicze. Jeżeli nie mamy z czymś takim do czynienia, to lepiej poszukać czegoś zupełnie innego.

InvestPel cennik