Jak dobrze wybrać mieszkanie?

mieszkania1

Kupując mieszkanie trzeba mieć na uwadze wiele aspektów. To jedna z najważniejszych życiowych decyzji, dlatego nie może być podjęta pod wpływem emocji, impulsu. Każdy kupujący powinien do tematu podejść w sposób zdroworozsądkowy. Jak zatem dobrze wybrać mieszkanie? Na jakie informacje zwrócić uwagę, kiedy przyjdzie nam wybrać odpowiednie lokum do zamieszkania?

Lokalizacja inwestycji mieszkaniowej
Koniecznie należy bardzo starannie zapoznać się z lokalizacją wybranych wcześniej mieszkań. Zwraca się przede wszystkim uwagę na rozwiązania komunikacyjne w okolicy. Czy istnieją odpowiednio przygotowane drogi, ułatwiające dojazd do centrum, za miasto? Czy w dzielnicy komunikacja miejska jest zorganizowana w sposób perfekcyjny? Czy w najbliższej okolicy nie ma żadnych uciążliwych zakładów? To wszystko warto sprawdzić, a dodatkowo zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania, który wskazuje co może w ciągu kilku, kilkunastu lat powstać w danym miejscu.

Dostęp do sklepów, usług
Czy dzielnica, w której powstaje być może nasze nowe mieszkanie ma wszystko, co potrzebne do życia? Czyli sprawdzamy jak wygląda sytuacja ze sklepami. Czy będzie możliwość korzystania z najróżniejszych usług, pomocy medycznej, a dzieci będą miały gdzie uczęszczać do szkoły, przedszkola. Dzięki takiemu rozeznaniu, jednoznacznie możemy stwierdzić, czy mamy do czynienia z ciekawym miejscem do zamieszkania, czy inwestycja mieszkaniowa powstaje na kompletnej pustyni.

mieszkania3

Mierzymy siły na zamiary, czyli o cenie mieszkania
Wybierając określone mieszkania, pamiętajmy o tym, aby mieć na uwadze ich cenę. Porywanie się na zakup mieszkania drogiego, które w większości sytuacji trzeba sfinansować kredytem, może być początkiem końca. Wysokie raty kredytowe, kredyt udzielony na 30 lat, czyli niekoniecznie będzie można w sposób bezproblemowy wszystko spłacić.

Rzetelny deweloper
Wybierajmy tylko i wyłącznie rzetelnych deweloperów. Takich, którzy są nimi nie tylko z nazwy, ale przede wszystkim działają zgodnie z ustawą deweloperską, posiadają rachunki powiernicze. Jeżeli nie mamy z czymś takim do czynienia, to lepiej poszukać czegoś zupełnie innego.

InvestPel cennik

Kredyt na mieszkanie u dewelopera? To się opłaca

modern apartment buildings

Coraz więcej deweloperów rozszerza swoją działalność, wychodząc naprzeciw klientom, którzy poszukują mieszkań i korzystnego kredytowania. Okazuje się, że podczas kupowania mieszkania u konkretnego dewelopera, można również liczyć na kredyt, który po części sfinansuje transakcję.

Czy kredyt na mieszkanie u dewelopera jest czymś, co się opłaca? Czy może jednak zadziałać drogą tradycyjną i udać się do placówek bankowych, celem uzyskania najkorzystniejszych ofert kredytowych? Sprawdźmy wnikliwie, czym są kredyty u deweloperów. Sprawdźmy, dlaczego tego typu rozwiązanie jest w pewnych sytuacjach niezwykle opłacalne.

Maksymalne uproszczenie współpracy z bankiem
Udając się do dewelopera nie tylko po mieszkanie, ale również pomoc w uzyskaniu kredytu, ma się pewność maksymalnie uproszczonej procedury wnioskowania i przyznawania kredytów. Tym sposobem znacząco skraca się tzw. czas pozyskania pieniądza. Osoby, które samodzielnie wnioskowały o kredyt, doskonale wiedzą, jak długo obecnie trwa analiza wniosków kredytowych. Tutaj znacząco czas jest skrócony. Dodatkowym ułatwieniem jest oczywiście czas związany z kompletowaniem dokumentów i ich dostarczaniem do placówki bankowej. Również znacząco zostaje to wszystko uproszczone.

dmieszkania5

Możliwość uzyskania niższych kosztów przyznanie kredytu
Wnioskowanie o kredyt na mieszkanie u dewelopera może oznaczać niższe koszty jego przyznania. O czym dokładnie mowa? Mianowicie okazać się może, że kredyt będzie zwolniony z prowizji, czy też z operatu szacunkowego, czyli wyceny nieruchomości. Deweloper nawiązujący współprace z różnego rodzaju instytucjami bankowymi jest w stanie wynegocjować doskonałe warunki kredytowe. Wszak będzie on mógł „dostarczyć” bankowi sporą liczbę osób, które może zaciągną kredyt. Osoba indywidualna nie ma dobrej pozycji negocjacyjnej, przez co jest zazwyczaj skazana na to, co przygotował dla niej bank.

Podsumowując, jeżeli mamy okazję sprawdzić oferty kredytów mieszkaniowych, jakie przygotował w imieniu banku deweloper, to nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić. Zawsze przecież mieć większy wybór, aby ostatecznie uzyskać kredyt najkorzystniejszy.

kredyt na mieszkanie Wrocław

Zanim kupisz mieszkanie, sprawdź dokładnie dewelopera

budowa-mieszkan Jednym z największych i najważniejszych wydatków w życiu, jest ten związany z kupnem mieszkania. Nie można sobie tutaj pozwolić na jakikolwiek błąd. Bez znaczenia, czy mieszkanie finansowane jest z własnych oszczędności, czy poprzez kredyt hipoteczny. Zanim wyda się ogromne pieniądze na nowe mieszkanie, w gestii każdego kupującego jest bardzo dokładne sprawdzenie dewelopera. Jak to zrobić, na co należy zwrócić uwagę w trakcie analizy konkretnych firm deweloperskich?

Kim jest firma deweloperska, w której chcemy kupić mieszkanie
Na samym wstępie należy rozeznać się w sytuacji prawnej odnośnie dewelopera. Dokładnie analizować wpisy w takich miejscach jak Krajowy Rejestr Sądowy czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Pozwoli to zorientować się w kwestiach prawnych związanych z działalnością firmy deweloperskiej. Będzie miało się pewność, że deweloper działa w pełni legalnie, że nie ma nic do ukrycia. Wpisy w takich ewidencjach mogą również dostarczyć informacji o powiązaniach biznesowych, relacjach pomiędzy deweloperem, a różnymi innymi spółkami. To znakomite narzędzie do dokładnego prześwietlenia każdej firmy, nie tylko deweloperskiej.

Stan faktyczny inwestycji dewelopera
Kiedy deweloper działa długo na rynku, to można być pewnym, iż posiada w swoim portfolio liczne inwestycje. Dlatego dobrze jest obejrzeć je osobiście. Można się przekonać między innymi o tym, jak zostały zrealizowane. Osiedla powstałe przed laty pokazują idealnie, jak na budowy danego dewelopera wpływa upływ czasu.

Opinie innych osób
Sprawdzanie opinii w internecie na temat inwestycji konkretnego dewelopera jest dobry posunięciem. Dzięki temu można przekonać się o tym, jak ludzie oceniają wykonanie danej inwestycji. Czy zgłaszają najróżniejsze zastrzeżenia. Miejsc w internecie do znajdowania opinii jest multum. Warto poszukiwać for internetowych skupionych wokół danego osiedla. Warto również interesować się tym jakie informacje są pozostawiane przez mieszkańców danej inwestycji na portalach społecznościowych.

http://www.domesta.com.pl/oferta/mieszkania-gdansk