Jak dobrze wybrać mieszkanie?

mieszkania1

Kupując mieszkanie trzeba mieć na uwadze wiele aspektów. To jedna z najważniejszych życiowych decyzji, dlatego nie może być podjęta pod wpływem emocji, impulsu. Każdy kupujący powinien do tematu podejść w sposób zdroworozsądkowy. Jak zatem dobrze wybrać mieszkanie? Na jakie informacje zwrócić uwagę, kiedy przyjdzie nam wybrać odpowiednie lokum do zamieszkania?

Lokalizacja inwestycji mieszkaniowej
Koniecznie należy bardzo starannie zapoznać się z lokalizacją wybranych wcześniej mieszkań. Zwraca się przede wszystkim uwagę na rozwiązania komunikacyjne w okolicy. Czy istnieją odpowiednio przygotowane drogi, ułatwiające dojazd do centrum, za miasto? Czy w dzielnicy komunikacja miejska jest zorganizowana w sposób perfekcyjny? Czy w najbliższej okolicy nie ma żadnych uciążliwych zakładów? To wszystko warto sprawdzić, a dodatkowo zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania, który wskazuje co może w ciągu kilku, kilkunastu lat powstać w danym miejscu.

Dostęp do sklepów, usług
Czy dzielnica, w której powstaje być może nasze nowe mieszkanie ma wszystko, co potrzebne do życia? Czyli sprawdzamy jak wygląda sytuacja ze sklepami. Czy będzie możliwość korzystania z najróżniejszych usług, pomocy medycznej, a dzieci będą miały gdzie uczęszczać do szkoły, przedszkola. Dzięki takiemu rozeznaniu, jednoznacznie możemy stwierdzić, czy mamy do czynienia z ciekawym miejscem do zamieszkania, czy inwestycja mieszkaniowa powstaje na kompletnej pustyni.

mieszkania3

Mierzymy siły na zamiary, czyli o cenie mieszkania
Wybierając określone mieszkania, pamiętajmy o tym, aby mieć na uwadze ich cenę. Porywanie się na zakup mieszkania drogiego, które w większości sytuacji trzeba sfinansować kredytem, może być początkiem końca. Wysokie raty kredytowe, kredyt udzielony na 30 lat, czyli niekoniecznie będzie można w sposób bezproblemowy wszystko spłacić.

Rzetelny deweloper
Wybierajmy tylko i wyłącznie rzetelnych deweloperów. Takich, którzy są nimi nie tylko z nazwy, ale przede wszystkim działają zgodnie z ustawą deweloperską, posiadają rachunki powiernicze. Jeżeli nie mamy z czymś takim do czynienia, to lepiej poszukać czegoś zupełnie innego.

InvestPel cennik

Kredyt na mieszkanie u dewelopera? To się opłaca

modern apartment buildings

Coraz więcej deweloperów rozszerza swoją działalność, wychodząc naprzeciw klientom, którzy poszukują mieszkań i korzystnego kredytowania. Okazuje się, że podczas kupowania mieszkania u konkretnego dewelopera, można również liczyć na kredyt, który po części sfinansuje transakcję.

Czy kredyt na mieszkanie u dewelopera jest czymś, co się opłaca? Czy może jednak zadziałać drogą tradycyjną i udać się do placówek bankowych, celem uzyskania najkorzystniejszych ofert kredytowych? Sprawdźmy wnikliwie, czym są kredyty u deweloperów. Sprawdźmy, dlaczego tego typu rozwiązanie jest w pewnych sytuacjach niezwykle opłacalne.

Maksymalne uproszczenie współpracy z bankiem
Udając się do dewelopera nie tylko po mieszkanie, ale również pomoc w uzyskaniu kredytu, ma się pewność maksymalnie uproszczonej procedury wnioskowania i przyznawania kredytów. Tym sposobem znacząco skraca się tzw. czas pozyskania pieniądza. Osoby, które samodzielnie wnioskowały o kredyt, doskonale wiedzą, jak długo obecnie trwa analiza wniosków kredytowych. Tutaj znacząco czas jest skrócony. Dodatkowym ułatwieniem jest oczywiście czas związany z kompletowaniem dokumentów i ich dostarczaniem do placówki bankowej. Również znacząco zostaje to wszystko uproszczone.

dmieszkania5

Możliwość uzyskania niższych kosztów przyznanie kredytu
Wnioskowanie o kredyt na mieszkanie u dewelopera może oznaczać niższe koszty jego przyznania. O czym dokładnie mowa? Mianowicie okazać się może, że kredyt będzie zwolniony z prowizji, czy też z operatu szacunkowego, czyli wyceny nieruchomości. Deweloper nawiązujący współprace z różnego rodzaju instytucjami bankowymi jest w stanie wynegocjować doskonałe warunki kredytowe. Wszak będzie on mógł „dostarczyć” bankowi sporą liczbę osób, które może zaciągną kredyt. Osoba indywidualna nie ma dobrej pozycji negocjacyjnej, przez co jest zazwyczaj skazana na to, co przygotował dla niej bank.

Podsumowując, jeżeli mamy okazję sprawdzić oferty kredytów mieszkaniowych, jakie przygotował w imieniu banku deweloper, to nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić. Zawsze przecież mieć większy wybór, aby ostatecznie uzyskać kredyt najkorzystniejszy.

kredyt na mieszkanie Wrocław

Oszczędności w domowym budżecie, czyli zakup żarówek LED

Close Up on a LED Light Bulb in the Hand

Kiedy to możliwe staramy się oszczędzać. Oczywiście nie można popadać w skrajności w dziedzinie oszczędzania, jednak przykładowo, kiedy planujemy zakup wyposażenia do domu, warto poszukiwać urządzeń, produktów energooszczędnych. Elektronika, sprzęt kuchenny, a także oświetlenie. Wszak ceny energii elektrycznej stale rosną, więc koniecznie w tym obszarze trzeba poszukiwać rozwiązań, które pozwolą generować niskie rachunki za prąd.

Spośród wielu możliwości, na pewno warto zastanowić się nad zakupem żarówek LED. Są one coraz popularniejsze, jednak istnieją osoby, które uważają, że kwestia energooszczędności z tytułu posiadania żarówek LED to mit, wymyślony i kolportowany przez producentów. Sprawdźmy zatem, jak jest w rzeczywistości. Czy żarówki LED są oszczędne, czy może jednak nic takiego nie ma miejsca?

Żywotność żarówek LED
Niezależnie od tego, czy sięgniemy po żarówki led gu10, czy będą to tradycyjne żarówki LED E27, możemy mieć pewność, że otrzymujemy produkty cechujący się długą żywotnością. Standardowo żarówki LED będą pracować przez około 30 tysięcy godzin. Oczywiście im lepszy produkty, tym czas żywotności będzie dłuższy. Można nabyć żarówki LED, które pracować będą nawet około 100 tysięcy godzin. Jak to ma się do innego rodzaju żarówek? Przykładowo żarówka halogenowa ma zdecydowanie niższą żywotność.

zarowki-led-1

Moc żarówek LED
Żarówki LED opierają się na niskim poborze mocy. Potrzebują jej zdecydowanie mniej niż innego rodzaju żarówki, a świecą identycznie. Ma to oczywiście swoje odzwierciedlenie w rozliczeniach kosztów energii. Może w okresach miesięcznych nie jest to aż tak zauważalne, ale już w skali roku oszczędności są już widoczne. Niski pobór mocy ma również związek z niskim poziomem eksploatacji, co przekłada się na dłuższy okres żywotności.

Ekologiczna postawa
Kupując żarówki LED, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również wpływamy pozytywnie na środowisko. Żarówki te wykonane są z materiałów, które ulegają biodegradacji. Same żarówki LED nie posiadają w konstrukcji żadnych niebezpiecznych materiałów, jak ma to miejsce np. w przypadku świetlówek.