Zanim kupisz mieszkanie, sprawdź dokładnie dewelopera

budowa-mieszkan Jednym z największych i najważniejszych wydatków w życiu, jest ten związany z kupnem mieszkania. Nie można sobie tutaj pozwolić na jakikolwiek błąd. Bez znaczenia, czy mieszkanie finansowane jest z własnych oszczędności, czy poprzez kredyt hipoteczny. Zanim wyda się ogromne pieniądze na nowe mieszkanie, w gestii każdego kupującego jest bardzo dokładne sprawdzenie dewelopera. Jak to zrobić, na co należy zwrócić uwagę w trakcie analizy konkretnych firm deweloperskich?

Kim jest firma deweloperska, w której chcemy kupić mieszkanie
Na samym wstępie należy rozeznać się w sytuacji prawnej odnośnie dewelopera. Dokładnie analizować wpisy w takich miejscach jak Krajowy Rejestr Sądowy czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Pozwoli to zorientować się w kwestiach prawnych związanych z działalnością firmy deweloperskiej. Będzie miało się pewność, że deweloper działa w pełni legalnie, że nie ma nic do ukrycia. Wpisy w takich ewidencjach mogą również dostarczyć informacji o powiązaniach biznesowych, relacjach pomiędzy deweloperem, a różnymi innymi spółkami. To znakomite narzędzie do dokładnego prześwietlenia każdej firmy, nie tylko deweloperskiej.

Stan faktyczny inwestycji dewelopera
Kiedy deweloper działa długo na rynku, to można być pewnym, iż posiada w swoim portfolio liczne inwestycje. Dlatego dobrze jest obejrzeć je osobiście. Można się przekonać między innymi o tym, jak zostały zrealizowane. Osiedla powstałe przed laty pokazują idealnie, jak na budowy danego dewelopera wpływa upływ czasu.

Opinie innych osób
Sprawdzanie opinii w internecie na temat inwestycji konkretnego dewelopera jest dobry posunięciem. Dzięki temu można przekonać się o tym, jak ludzie oceniają wykonanie danej inwestycji. Czy zgłaszają najróżniejsze zastrzeżenia. Miejsc w internecie do znajdowania opinii jest multum. Warto poszukiwać for internetowych skupionych wokół danego osiedla. Warto również interesować się tym jakie informacje są pozostawiane przez mieszkańców danej inwestycji na portalach społecznościowych.

http://www.domesta.com.pl/oferta/mieszkania-gdansk