Kredyt na mieszkanie u dewelopera? To się opłaca

modern apartment buildings

Coraz więcej deweloperów rozszerza swoją działalność, wychodząc naprzeciw klientom, którzy poszukują mieszkań i korzystnego kredytowania. Okazuje się, że podczas kupowania mieszkania u konkretnego dewelopera, można również liczyć na kredyt, który po części sfinansuje transakcję.

Czy kredyt na mieszkanie u dewelopera jest czymś, co się opłaca? Czy może jednak zadziałać drogą tradycyjną i udać się do placówek bankowych, celem uzyskania najkorzystniejszych ofert kredytowych? Sprawdźmy wnikliwie, czym są kredyty u deweloperów. Sprawdźmy, dlaczego tego typu rozwiązanie jest w pewnych sytuacjach niezwykle opłacalne.

Maksymalne uproszczenie współpracy z bankiem
Udając się do dewelopera nie tylko po mieszkanie, ale również pomoc w uzyskaniu kredytu, ma się pewność maksymalnie uproszczonej procedury wnioskowania i przyznawania kredytów. Tym sposobem znacząco skraca się tzw. czas pozyskania pieniądza. Osoby, które samodzielnie wnioskowały o kredyt, doskonale wiedzą, jak długo obecnie trwa analiza wniosków kredytowych. Tutaj znacząco czas jest skrócony. Dodatkowym ułatwieniem jest oczywiście czas związany z kompletowaniem dokumentów i ich dostarczaniem do placówki bankowej. Również znacząco zostaje to wszystko uproszczone.

dmieszkania5

Możliwość uzyskania niższych kosztów przyznanie kredytu
Wnioskowanie o kredyt na mieszkanie u dewelopera może oznaczać niższe koszty jego przyznania. O czym dokładnie mowa? Mianowicie okazać się może, że kredyt będzie zwolniony z prowizji, czy też z operatu szacunkowego, czyli wyceny nieruchomości. Deweloper nawiązujący współprace z różnego rodzaju instytucjami bankowymi jest w stanie wynegocjować doskonałe warunki kredytowe. Wszak będzie on mógł „dostarczyć” bankowi sporą liczbę osób, które może zaciągną kredyt. Osoba indywidualna nie ma dobrej pozycji negocjacyjnej, przez co jest zazwyczaj skazana na to, co przygotował dla niej bank.

Podsumowując, jeżeli mamy okazję sprawdzić oferty kredytów mieszkaniowych, jakie przygotował w imieniu banku deweloper, to nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić. Zawsze przecież mieć większy wybór, aby ostatecznie uzyskać kredyt najkorzystniejszy.

kredyt na mieszkanie Wrocław